امام جمعه:دستگاه های نظارتی کجا هستند؟

هنوز مسئله‌ی حقوق و بیمه ۵۰ کارگر بیمارستان شهید گنجی پابرجاست و زندگی این کارگران به سختی می‌گذرد.

بعد از انتشار خبرهای اولیه درباره کارگران، امام جمعه برازجان نسبت به موضوع واکنش نشان داد: کجایند دستگاه‌های نظارتی؟ اداره کار کجاست؟ سازمان بازرسی کجاست؟ بیمه کجاست؟ باید از حق این‌ها دفاع شود. چگونه ده ماه بدون حقوق به زن و بچه‌شان برسند؟
عجیب این که بعد از این سخنرانی امام جمعه هم اتفاق خاصی رخ نداده به جز اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، در بیانیه‌ای که بیشتر شبیه به اعتراف است اعلام کرده که این نیروها هیچ قراردادی با ما ندارند.

عجیب‌تر اینکه بعد از این اعتراف دانشگاه به رعایت نکردن قانون کار درباره قرارداد با کارگر، مسئولین اداره کار هم واکنش خاصی تا کنون نشان نداده‌اند و گویی مسئولیت نظارت بر حسن اجرای قانون کار بر عهده آن‌ها نیست. در حالی که همین اعتراف دانشگاه برای به جریان انداختن پرونده‌ی کارگران این بیمارستان سرنخی مناسب است تا حق کارگران به طور تمام و کمال به آنها بازگردد و خانواده‌هایی که ماه‌هاست در سختی زندگی می‌کنند طعم آسایش را کمی بچشند.
البته رئیس محترم دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر هم احتمالا تفاوتی بین فرزند خود و فرزندان کارگران اوتی بیمارستان قایل نیست و حق لذت از دوران کودکی و نوجوانی را حق همه کودکان می‌داند.

کماکان پیگیر موضوع کارگران بیمارستان خواهیم بود. ————–
برای دریافت کلیپ‌های بوشهر‌تی‌وی در واتساپ، شماره ما را در گوشی‌تان ذخیره کنید و نام شهر/روستای‌تان را در واتساپ بفرستید.
WhatsApp: 09022347484

فیلم های مرتبط

فاجعه ی بزرگ در بیمارستان شهید گنجی برازجان
تبعیض، سخت تر از این بی آبی است
عوارض آلایندگی کنگان پول خون مردم است؟
چرا نان دستفروش ها را آجر می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *